KODAŇ, Dánsko - Dovolenka, zájazd, last minute

Vyhľadávanie zájazdov
Výber krajiny a destinácie
Rozšírené vyhľadávanie
KODAŇ - Dánsko

KODAŇ

KODAŇ
Doprava:
-
Letisko:
-
Odjazd:
-
Strava:
-

Ubytovanie

3x v hoteli 3*

Perex

Symbol Kodane – malá morská víla nás už očakáva, aby poodhalila všetky svoje tajomstvá! Najdlhšia pešia zóna sveta v Kodani, plavba po kanáloch, kráľovský zámok, starodávne mesto Roskilde a katedrála s hrobmi 37 kráľov, „hamletov“ zámok Kronborg a mnoho ďalších zaujímavých miest opäť v Kodani.

Úvod

4 - dňový letecký zájazd

Stravovanie

3x raňajky

Doprava

Letecká

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Kodaň – Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, autokar počas druhého dňa zájazdu, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy, cestovné poistenie, prepravu počas pobytu v Kodani okrem uvedeného.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 135 EUR.

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

1. deň

Transfer z Bratislavy na letisko Swechat odlet do Kodane. Prechádzka najdlhšou pešou zónou sveta Stroget, na ktorej sa vždy niečo deje. Radničné námestie je skutočným srdcom mesta. Prejdeme sa kanálom Nyhavn – staromódnym kanálom vybudovaným pre prístup obchodníkov do centra mesta, ktorý je obklopený štítovými domami a trendy kaviarňami. Plavba po kanáloch Kodane. Kráľovský zámok Amalienborg slot, nádherný Frederikov Mramorový kostol, najkrajšia kodanskňská

fontána Gefion a zhliadneme symbol mesta Malú morskú pannu. Fakultatívne návšteva zábavného parku Tivoli. Ubytovanie.

2. deň

Raňajky. S históriou Dánska sa zoznámime počas cesty po ostrove Sjalland. Najprv navštívime starodávne mesto Roskilde, kde sa nachádza katedrála s hrobmi 37 kráľov a múzeum Vikingov. Nasleduje prehliadka najkrajšieho dánskeho zámku – Frederiksborg slot. Je postavený v štýle holandskej renesancie na troch ostrovoch jazera Slotso. Zastávka pri letnej rezidencii dánskej kráľovskej rodiny zámku Fredensborg slot a prehliadka mesta Helsingoer s „hamletovým“ zámkom Kronborg slot. Návšteva štvrte Christiania. Individuálne voľno, návrat na ubytovanie.

3. deň

Raňajky. Charlottenborg – Kráľovská akadémia umenia. Zámok Christiansborg slot, návšteva Národného múzea a Carlsbergovej glyptotéky. Vychutnáme si pohľad z Okrúhlej veže na vrch ktorej sa dostaneme po šikmej plošine. Zámok Rosenborg slot s dánskymi korunovačnými klenotmi, Národná galéria, návšteva katedrály či kostola Spasiteľa a druhej najstaršej severskej univerzity. Ochutnáme národný alkohol Akvavit alebo pivo Tuborg v najstaršej kodanskej krčme. Vo večerných hodinách možnosť prehliadky Planetária Tycha Brahe. Návrat na ubytovanie.

4. deň

Raňajky. Návšteva Grundvikovho kostola, Skanzenu a pivovaru Carlsberg. Individuálne voľno. Odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.