Lotus, Egypt, 22.05.18 - Dovolenka, zájazd, last minute

Lotus, Egypt, Hurghada, 22.5.2018, All inclusive
Lotus
LM
Termín:
22.5.2018 – 29.5.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:8 dní
Doprava:letecky (Bratislava)
Strava:All inclusive
Číslo termínu:62831217
924 € od 684 € Konečná cena

Názov zájazdu podľa organizátora: Lotus 5
Popis
ÚVOD:

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Hurghada - Luxor - Karnak - Údolie kráľov - Edfu - Kom Ombo - Asuán - Philae -Asuán - Hurghada


Harmonogram počtu strávených nocí podľa zvoleného miesta odletu je nasledovný:

Odlet z Bratislavy: odlet každý utorok, prvé 2 noci v Hurghade, vo štvrtok odchod do Luxoru a nalodenie,  4 noci/ 5 dní na lodi podľa programu, posledná noc opäť v Hurghade.

Odlet z Prahy:  odlet každú stredu, prvá noc v Hurghade, vo štvrtok odchod do Luxoru a nalodenie,  4 noci/ 5 dní na lodi podľa programu, posledné 2 noci opäť v Hurghade.

 

Program zájazdu plavby loďou s odletom z Bratislavy:

1. deň: odlet do Hurghady

Odlet z Bratislavy podľa odletového plánu leteckej spoločnosti, prílet do Hurghady, transfer do hotela (podľa vybranej kategórie), ubytovanie.


2. deň: Hurghada

Voľný deň pri Červenom mori, prípadne možnosť zakúpenia lokálnych fakultatívnych výletov.


3. deň: Hurghada - Luxor - Karnak - Luxor

Skoro ráno odchod do Luxoru. Bývalé hlavné mesto Horného Egypta (vtedy známe ako Weset) a jedno z najvýznamnejších náboženských centier starovekého sveta je v dnešných časoch bez akejkoľvek nadsázky najkrajšie múzeum pod holým nebom. Luxor je Nílom predelený na dve časti, Východný breh a Západný breh, ktoré v minulosti symbolizovali život a smrť. Východný breh sa postupne rozrástol na moderné mesto, ktoré si zachovalo bujnú zeleň, tradičný bazár a fantastický výhľad na Níl a okolie Západného brehu, kde sa okrem iného nachádzajú Údolie kráľov a Údolie kráľovien a zádušné chrámy.

Po príchode do Luxoru Vás čaká obed na lodi. V popoludňajších hodinách nasleduje prehliadka východného brehu Nílu - chrámové komplexy v Karnaku a Luxore. Večera a nocľah na lodi.

 

4. deň: Luxor - Údolie kráľov

Po raňajkách navštívite Údolie kráľov, v ktorom boli pochovaní najvýznamnejší panovníci a šľachtici starovekého Egypta. Súčasní Egypťania ho nazývajú Biban el Muluk, čo v preklade znamená "Brána kráľov“ a spoločne so zvyškom Thébskej nekropole, bolo zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nasleduje prehliadka chrámu kráľovnej Hatšepsut, ktorá sa nechávala zobrazovať ako muž - faraón a bola jednou z mála doložených kráľovien Egypta. Ďalšou zastávkou sú Memnonove kolosy, ktoré boli súčasťou chrámu faraóna Amenhotepa III. Jedna legenda vraví, že od poškodenia zemetrasením v roku 27 pred Kristom, jedna zo sôch vydávala vždy za rozbresku zvláštne zvuky. Po oprave sochy v roku 193-211 však už zvuky nikto nepočul. 
Nasleduje prehliadka dielne na výrobu alabastru a neskôr prehliadka Údolia kráľovien, ktoré sa nachádza blízko Údolia kráľov a nájdete tu hrobky kráľovien, princov, princezien a mnohých šľachticov či významných osobností Novej ríše. Azda najkrajšia hrobka tejto epochy patrí kráľovnej Nefertari, milovanej manželke Ramesseho II., ktorá je bohato zdobená a fresky sú dobre zachované.

Po obede plavba loďou proti prúdu Nílu, večera a nocľah na lodi.

 

5. deň: Edfu - Kom Ombo - Asuán

Ďalší deň začneme v Edfu, ktoré bolo prekvitajúcim mestom staroveku. Dnes je tu najvýznamnejším monumentom chrám boha Hora, ktorý Egypťania postavili na oslavu jeho zrodenia a štúdia posledných okamžikov procesu dnes známeho ako evolúcia. Horov chrám v Edfu je druhý najväčší v krajine a jeden z najkrajších a najzachovalejších chrámov Egypta. Počiatok starovekého chrámu sa datuje do doby približne v druhom prechodnom období, ale o jeho rekonštrukciu a novodobý vzhľad sa zaslúžili najmä Ptolemajovci. Celá výstavba trvala 180-200 rokov. Starovekí gréci ho pomenovali Apolónopolis Manga, keďže stotožňovali Hóra s Apolónom. Ďalším elementom chrámu bol Nílometer, dôležitý pre meranie hladiny rieky a predpovedanie intenzity každoročných záplav, životne dôležitých pre Egypt.
Na Níle, asi 48 km južne od Edfu nájdeme ruiny chrámu Kóm Ombo, skoršie známeho ako Pa Sobek, alebo Panstvo Sobeka, boha s podobizňou krokodýla. Už od staroveku sa tu okrem pevnosti nachádzal aj chrám zasvetený oslave polarity a duality prítomnej všade vo svete, ktorý bol orientovaný ku Alfa Centauri, hviezde južnej oblohy, ktorá oznamovala východ slnka počas zimnej rovnodennosti. Rozdelený na polovicu bol zasvätený Sobekovi a Hórovi, ako dvom extrémom na ceste k dokonalosti človeka. Sobek, stojaci na začiatku tejto cesty symbolizuje ignoranciu a animálnosť. Naopak Hór na konci tejto cesty symbolizoval osvietenie a koniec zdokonaľovania ľudskej duše.

Nasleduje presun do Asuánu. Večera a nocľah na lodi.

 

6. deň: Asuán - Philae - Asuán

Doobeda je voľný program, počas ktorého budete mať možnosť návštevy skalných chrámov v Abu Simbel alebo Núbijskej dediny vo forme zakúpenia fakultatívneho výletu. Po návrate na loď nasleduje obed a v popoludňajších hodinách nasleduje prehliadka ostrovného chrámu vo Philae, ktorý je zasvätený bohyni Eset (Isis). Philae znamená ostrov alebo kopec nad vodou, ktorý sa objavil v dobách boha Ra. Bolo jedným z posledných miest v Egypte, kde sa sústredili kňazi uctievajúci starodávny kult. V 20. storočí zmizol ostrov na dne Asuánskej priehrady. Vďaka fondom UNESCA bol chrám kameň po kameni rozobraný a znovu postavený na ostrove Agilkija, ktorý bol upravený do tvaru pôvodného ostrova. Pôvodná orientácia chrámu bola tak isto zachovaná. 

Potom budete mať možnosť si pozrieť nedokončený obelisk kráľovnej Hatšepsut v staroegyptskom lome, či  absolvovať romantickú plavbu felukou, z ktorej možno pozorovať nádhernú panorámu Asuánu – obe vo forme fakultatívneho výletu.  Večera, nocľah na lodi.

 

7. deň: Asuán - Hurghada

Voľný program v Asuáne s možnosťou fakultatívnych výletov. V dopoludňajších hodinách odchod do oblasti Hurghady, ubytovanie v hoteli, večera, nocľah.

 

8. deň: Hurghada - Bratislava

Raňajky (v prípade skorého ranného odletu je potrebné zajednať raňajkový balíček na recepcií hotela večer vopred, s čím Vám po oslovení radi pomôžu naši delegáti), transfer z hotela na letisko a odlet späť do Prahy.

 

Upozornenie: Zmena programu vyhradená. Minimálny počet účastníkov pre realizáciu zájazdu je 6 osôb.

 

V cene zájazdu je zahrnuté: Letecká doprava v turistickej triede vrátane letiskových a bezpečnostných poplatkov, ubytovanie a stravovanie podľa programu (3 noci v hoteli v Hurghade s All inclusive, v prípade okruhu 5 * v 5 * hoteli, 4 noci s plnou penziou na lodi ), služby česky alebo slovensky hovoriaceho sprievodcu, miestny sprievodca, transfery autobusom, prehliadky podľa programu vrátane vstupov, povinné poistenie cestovnej kancelárie v zmysle zákona.

 

V cene zájazdu nie je zahrnuté: Odporúčaný príplatok za cestovné (bakšiš), nepovinné príplatky: komplexné cestovné poistenie klientov, poplatok za víza (možno kúpiť u nás vopred, alebo priamo na letisku po prílete)


Informácie o programe s odletom z Prahy nájdete TU: http://www.sunflowertours.cz/Egypt/Hurghada/Hurghada/Lotus-5LOKALIZÁCIA:
Hurghada - Luxor - Karnak - Údolie kráľov - Edfu - Kom Ombo - Asuán - Philae -Asuán - Hurghada

PLÁŽ:
-

UBYTOVANIE:

3 noci v hoteli v Hurghade podľa zvolenej kategórie 5* so službami all inclusive

4 noci na lodi kategórie 5* s plnou penziouSTRAVOVANIE:
all inclusive v hoteli v Hurghade (raňajky, obedy večere, snacky, alko/nealko nápoje) / plná penzia na lodi (raňajky, obedy, večere)

MOŽNOSTI VYŽITIA:

spoznávanie najvýznamnejších pamiatok starovekého Egypta, spojené s plavbou po rieke Níl, ktorá bola tradičným spôsobom cestovania už v staroveku

možnosť dokúpenia extra fakultatívnych výletov (mimo oficiálny program)

možnosť odpočinúť si pár dní aj pri pobreží Červeného mora

ODPORÚČAME:
milovníkom starovekého Egypta, klientom, ktorí radi trávia dovolenku aktívne a radi spoznávajú miestnu kultúru a históriu

Poznámka
V cene je zahrnuté: spiatočná letenka, letiskové, bezpečnostné, palivové a servisné poplatky, transfer do/z hotela, ubytovanie, príslušné stravovanie, delegát CK. V prípade zadania do kalkulácie aj poistenie a poplatok za víza (nepovinné poplatky cez CK)

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:
Pred odoslaním objednávkového formulára si pozorne prečítajte informácie o spracovaní osobných údajov, ktoré sú dostupné tu. Súhlas ku spracovaniu osobných údajov potvrdíte odoslaním objednávkového formulára.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK