Peru - divokou prírodou po stopách Inkov, Peru - Dovolenka, zájazd, last minute

Vyhľadávanie zájazdov
Výber krajiny a destinácie
Rozšírené vyhľadávanie
Peru - divokou prírodou po stopách Inkov - Peru

Peru - divokou prírodou po stopách Inkov

Peru - divokou prírodou po stopách Inkov
Doprava:
-
Letisko:
-
Odjazd:
-
Strava:
-

Úvod

13-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

Ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch.

Stravovanie

Raňajky

Doprava

Letecká

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. Miestny prelet Lima – Arequipa. 12x ubytovanie počas okruhu s raňajkami v 3* hoteloch. Vstupy podľa programu. Prelet nad obrazcami v Nazce. Vstup do Machu Picchu. Sprievodca CK.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje neuvedené v programe. Príplatok za jednolôžkovú izbu 690 EUR. Prepitné miestnym sprievodcom a vodičom. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 550 EUR. (vrátane miestnych preletov)

Maximalna-velkost-skupiny

16 osôb

1. deň

1. - 2. DEŇLet do Južnej Ameriky. Lima, hlavné mesto Peru. „Mesto kráľov“ založené španielskymi kolonizátormi v 16.storočí, dnes piata najväčšia metropola kontinentu. Historické centrum mesta chránené UNESCO preslávili predovšetkým hlavné námestie, koloniálne budovy a okolité sakrálne stavby. Západ slnka do Pacifiku budeme sledovať z príjemnej promenády romantického „Parku lásky“ v štvrti Miraflores.

3. deň

Po raňajkách transfer do malinkého rybárskeho metečka Paracas. Spravíme si výlet loďou na ostrovy Ballestas, prezývané aj „malé Galapágy“, kde budeme pozorovať tulene, tučniaky Humboltove a úchvatné pelikány peruánske v ich prirodzenom prostredí. Presunieme sa aj záhadným obrazcom Nazca v pobrežnej púšti a absolvujeme prelet nad obrazcami, ktoré sa v plnej kráse ukážu pri pohľade z lietadla! Transfer naspäť do Limy.

4. deň

4. - 5. DEŇ: Raňajky v hoteli, transfer na letisko v Lime a prelet do mesta Arequipa. Poobede si spravíme prehliadku tohto „bieleho mesta“, ktoré leží v nádhernom prostredí obklopené sopkami. Spravíme si výlet do úchvatného kaňonu Colca. Pozrieme si aj kráter Patapama a dostaneme sa až na vyhliadku odkiaľ bude krásne pohorie Andy a sopky obklopujúce Arequipu. Odtiaľ postupne zostúpime do mesta Chivay. Poobede sa ešte zastavíme pri horúcich prameňoch La Calera.

6. deň

6. - 7. DEŇ: Skoro ráno a vypravíme do Cruz del Codnor, odkiaľ je možné pozorovať úchvatný kaňon, jeden z najhlbších na svete, nad ktorým sa vznášajú majestátne kondory. Zastavíme sa v mestečku Chivay na obed. Z tejto oblasti sa presunieme peruánskou vysočinou do mesta Puno. Puno je vstupná brána z Peru k najvyššie položenému jazeru na svete – Titicaca (3821 m.n.m.). Spravíme si výlet na plávajúce ostrovy Uros, na ktorých ešte žije postupne miznúca populácia pôvodných obyvateľov. Večer strávime v Pune. Toto pobrežné mesto je „hlavné mesto folklóru“, bohaté na kultúrne a umelecké tradície. Pri troche šťastia zažijeme hudbu a tanec priamo v uliciach. Ochutnáte lahodné lamie steaky?

8. deň

Po raňajkách sa presunieme na autobusovú stanicu, kde nasadneme na autobus smerom do Cuzca. Počas celodennej cesty budeme mať niekoľko zastávok a možnosť pozorovať meniacu sa krajinu. Zastavíme sa na mieste La Raya – najvyšší bod cesty (4335 mnm), kde si spravíme zastávku na fotenie. Obed si dáme v meste Sichuan. Po obede navštívime archeologické centrum Raqchi, fascinujúcu budovu postavenú pre boha Wiracocha. Výlet skončíme v dedinke Andahuaylillas, kde navštívime kostol San Pedro, známy aj ako „Sixtínska kaplnka Južnej Ameriky“. Večer dorazíme do Cuzca a ubytujeme sa.

9. deň

Doobedie venujeme raňajkám a oddychu. Poobede nás čaká prehliadka Cuzca, zvaného aj „hlavné mesto archeológie“. Navštívime Korikancha palác, kláštor Santo Domingo a katedrálu. Po prehliadke mesta sa vyberieme k archeologickým skvostom: pevnosť Sascayhuamán (hlava), kúpele Tambo Machay a „červená“ pevnosť Puca Pucara.

10. deň

10. - 11. DEŇ: Na ďalší deň nás čaká výlet do posvätného údolia a presun do mestečka Aquas Calientes. Vstávame na

brieždení, aby sme komplex Machu Picchu, stratené a našťastie znovuobjavené posvätné centrum Inkov

uprostred hôr, kráľovské a kultové sídlo „ríše Slnka“, videli presne v ten najmagickejší moment. Prvý novozvolený div sveta! Priestor zložený zo 140 stavieb v typickom architektonickom štýle – chrámov, parkov, rezidencií a obranných útočísk, poprepájaných kamennými chodníkmi a schodmi. Návrat do Cuzca.

12. deň

12. - 13 DEŇ: Ďalší deň po raňajkách sa presunieme do Limy, odkiaľ

na ďalší deň už letíme naspäť do Európy.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.