Peru - divokou prírodou po stopách Inkov, Peru, 19.04.18 - Dovolenka, zájazd, last minute

Peru - divokou prírodou po stopách Inkov, Peru, 19.4.2018, Raňajky

Peru - divokou prírodou po stopách Inkov

Peru - divokou prírodou po stopách Inkov
Termín:
19.4.2018 – 1.5.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:13 dní / nocí
Doprava:letecky (Bratislava)
Strava:Raňajky
Číslo termínu:61242643
2 848 € od 2 664,16 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu


Úvod

13-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

Ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch.

Stravovanie

Raňajky

Doprava

Letecká

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. Miestny prelet Lima – Arequipa. 12x ubytovanie počas okruhu s raňajkami v 3* hoteloch. Vstupy podľa programu. Prelet nad obrazcami v Nazce. Vstup do Machu Picchu. Sprievodca CK.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje neuvedené v programe. Príplatok za jednolôžkovú izbu 690 EUR. Prepitné miestnym sprievodcom a vodičom. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 550 EUR. (vrátane miestnych preletov)

Maximalna-velkost-skupiny

16 osôb

1. deň

1. - 2. DEŇLet do Južnej Ameriky. Lima, hlavné mesto Peru. „Mesto kráľov“ založené španielskymi kolonizátormi v 16.storočí, dnes piata najväčšia metropola kontinentu. Historické centrum mesta chránené UNESCO preslávili predovšetkým hlavné námestie, koloniálne budovy a okolité sakrálne stavby. Západ slnka do Pacifiku budeme sledovať z príjemnej promenády romantického „Parku lásky“ v štvrti Miraflores.

3. deň

Po raňajkách transfer do malinkého rybárskeho metečka Paracas. Spravíme si výlet loďou na ostrovy Ballestas, prezývané aj „malé Galapágy“, kde budeme pozorovať tulene, tučniaky Humboltove a úchvatné pelikány peruánske v ich prirodzenom prostredí. Presunieme sa aj záhadným obrazcom Nazca v pobrežnej púšti a absolvujeme prelet nad obrazcami, ktoré sa v plnej kráse ukážu pri pohľade z lietadla! Transfer naspäť do Limy.

4. deň

4. - 5. DEŇ: Raňajky v hoteli, transfer na letisko v Lime a prelet do mesta Arequipa. Poobede si spravíme prehliadku tohto „bieleho mesta“, ktoré leží v nádhernom prostredí obklopené sopkami. Spravíme si výlet do úchvatného kaňonu Colca. Pozrieme si aj kráter Patapama a dostaneme sa až na vyhliadku odkiaľ bude krásne pohorie Andy a sopky obklopujúce Arequipu. Odtiaľ postupne zostúpime do mesta Chivay. Poobede sa ešte zastavíme pri horúcich prameňoch La Calera.

6. deň

6. - 7. DEŇ: Skoro ráno a vypravíme do Cruz del Codnor, odkiaľ je možné pozorovať úchvatný kaňon, jeden z najhlbších na svete, nad ktorým sa vznášajú majestátne kondory. Zastavíme sa v mestečku Chivay na obed. Z tejto oblasti sa presunieme peruánskou vysočinou do mesta Puno. Puno je vstupná brána z Peru k najvyššie položenému jazeru na svete – Titicaca (3821 m.n.m.). Spravíme si výlet na plávajúce ostrovy Uros, na ktorých ešte žije postupne miznúca populácia pôvodných obyvateľov. Večer strávime v Pune. Toto pobrežné mesto je „hlavné mesto folklóru“, bohaté na kultúrne a umelecké tradície. Pri troche šťastia zažijeme hudbu a tanec priamo v uliciach. Ochutnáte lahodné lamie steaky?

8. deň

Po raňajkách sa presunieme na autobusovú stanicu, kde nasadneme na autobus smerom do Cuzca. Počas celodennej cesty budeme mať niekoľko zastávok a možnosť pozorovať meniacu sa krajinu. Zastavíme sa na mieste La Raya – najvyšší bod cesty (4335 mnm), kde si spravíme zastávku na fotenie. Obed si dáme v meste Sichuan. Po obede navštívime archeologické centrum Raqchi, fascinujúcu budovu postavenú pre boha Wiracocha. Výlet skončíme v dedinke Andahuaylillas, kde navštívime kostol San Pedro, známy aj ako „Sixtínska kaplnka Južnej Ameriky“. Večer dorazíme do Cuzca a ubytujeme sa.

9. deň

Doobedie venujeme raňajkám a oddychu. Poobede nás čaká prehliadka Cuzca, zvaného aj „hlavné mesto archeológie“. Navštívime Korikancha palác, kláštor Santo Domingo a katedrálu. Po prehliadke mesta sa vyberieme k archeologickým skvostom: pevnosť Sascayhuamán (hlava), kúpele Tambo Machay a „červená“ pevnosť Puca Pucara.

10. deň

10. - 11. DEŇ: Na ďalší deň nás čaká výlet do posvätného údolia a presun do mestečka Aquas Calientes. Vstávame na

brieždení, aby sme komplex Machu Picchu, stratené a našťastie znovuobjavené posvätné centrum Inkov

uprostred hôr, kráľovské a kultové sídlo „ríše Slnka“, videli presne v ten najmagickejší moment. Prvý novozvolený div sveta! Priestor zložený zo 140 stavieb v typickom architektonickom štýle – chrámov, parkov, rezidencií a obranných útočísk, poprepájaných kamennými chodníkmi a schodmi. Návrat do Cuzca.

12. deň

12. - 13 DEŇ: Ďalší deň po raňajkách sa presunieme do Limy, odkiaľ

na ďalší deň už letíme naspäť do Európy.

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK