Peru - Ekvádor, Peru, 19.11.18 - Dovolenka, zájazd, last minute

Peru - Ekvádor, Peru, 19.11.2018, Raňajky
Peru - Ekvádor
Termín:
Načítavam ... 19.11.2018 – 1.12.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:13 dní / 10 nocí
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Raňajky
Číslo termínu:58832962
od 3 848 € Konečná cena

Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ) – LIMA

Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom, odlet do Limy.

2. deň LIMA – CUSCO

Prílet do Limy. Odlet z Limy do Cusca, ktoré bolo založené koncom 12.storočia Manco Capacem. Cusco leží vo výške 3.400 metrov nad morom. Prílet do Cusca, transfer do hotela, ubytovanie. Nocľah v Cuscu.

3. deň CUSCO – TAMBOMACHAY – PUCA PUCARÁ – SACSAYHUAMÁN

Raňajky. Prehliadka Cusca(námestie Plaza de Armas, koloniálne arkády, katedrála s červeným Kristom, patrónom mesta. Pizarrov palác, chrám Koricancha, kláštor Santo Domingo), zrúcanín Q’engo, Tambomachay, Puca Pucará a pevnosti Sacsayhuamán. Nocľah v Cuscu.

4. deň MACHU PICCHU

Raňajky. Transfer na vlakovú stanicu v Cuscu, vlakom z Cusca do Aguas Calientes. Po krátkom úseku autobusom (asi 6km) sa po zdolaní serpentín ocitnete v blízkosti Machu Picchu. Nasledovať bude prehliadka najkrajšej pamiatky Južnej Ameriky a posvätného miesta Inkov Machu Picchu, ktoré objavil Američan Hiram Bingham 24.7.1911 uprostred hôr a džungle. Po 3.000 schodoch je možné prejsť všetkými námestiami, nástupištami a terasami, a navštíviť všetky svätyne, observatória a obytné budovy. Návrat rovnakou cestou do Cusca. Nocľah.

5. deň SVÄTÉ ÚDOLIE

Raňajky. Celodenný výlet do Svätého údolia (Valle Segrado) rieky Urubamba. Autobusom pomaly zídete do údolia a pôjdete pozdĺž rieky Urubamby. Nasledovať bude prehliadka Pisacu a ruín Ollantaytambo. Neskorý obed (v cene). Nocľah v Cuscu.

6. deň CUSCO – PUNO

Raňajky. Transfer na autobusovú stanicu v Cuscu, odjazd autobusom z Cusca, panoramatická cesta(špicaté vrcholy Ánd, prudké strže, krásne údolia, po ceste autobusom dosiahnete nadmorskej výšky 4.300 metrov) autobusom z Cusca naprieč Andami do Puna. Pri ceste autobusom je niekoľko zastávok (Andahuaylillas, Raqchi, Sicuani, La Raya, Pucará) na fotografovanie a zastávka na obed(v cene). Nocľah v Pune.

7. deň JAZERO TITICACA – LOS UROS – PUNO

Raňajky. Plavba po jazere Titicaca, ktoré je posvätným miestom Inkov, najväčším vysokohorským jazerom na svete a rozkladá sa na hranici Peru a Bolívie vo výške 3.812 metrov nad morom. Jazero Titicaca má radu ostrovov, medzi nimi budia pozornosť plávajúce rákosové ostrovy Los Uros, ktoré tiež navštívite. Indiáni, ktorý žijú na týchto ostrovoch, hovoria o sebe, že majú čiernu krv, ktorá ich chráni pred chladom jazera, v ktorom má voda stálu teplotu 13 stupňov Celzia. Návrat loďou do Puna. Transfer do Juliaci. Let z Juliaci do Limy. Transfer do hotela. Nocľah v Lime.

8. deň LIMA – QUITO

Raňajky. Prehliadka hlavného peruánskeho mesta Limy, kedysi najbohatšieho mesta sveta (koloniálna a moderná Lima – centrálne námestie Plaza de Armas s prezidentským palácom a katedrálou Santo Domingo. Kostol San Francisco, katakomby, prehliadka rezidenčných štvrtí San Isidro a Miraflores). Transfer na letisko, do Quita. Nocľah.

9. deň QUITO

Raňajky. Prehliadka hlavného ekvádorského mesta Quita. Vďaka veľkému množstvu kostolov a kláštorov sa Quito nazýva aj „Kláštor Ameriky“, koloniálne centrum Quita bolo v roku 1978 zaradené organizáciou UNESCO do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva ľudstva. Uvidíte námestie Nezávislosti s Prezidentským palácom, Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitná katedrála, kostol La Compaňia a ďalšie krásne pamiatky. Prehliadku ukončíte na hore Panecillo, odkiaľ budete mať nádherný výhľad na hlavné mesto. Quito leží v nadmorskej výške 2.850 m a je obklopené sopkami so zasneženými vrcholkami. Mesto bolo vybudované na upätí sopky Pichincha (4.794 m.n.m). Nocľah v Quite.

10. deň QUITO – OTAVALO

Raňajky. Z Quita sa vydáte severným smerom do provincie Imbabura. Prehliadnete si krásne indiánske mesto Otavalo a navštívite tu tiež najkrajší ekvádorský indiánsky trh – predáva sa tu čerstvé ovocie, zelenina, klobúky, indiánske šperky a ďalšie typické predmety. Nocľah v Otavale.

11. deň OTAVALO – COTACACHI – IBARRA – QUITO

Raňajky. Prehliadka mestečiek Cotacachi a Ibarra v oblasti „Severnej andskej vysočiny“, odkiaľ je krásny výhľad na na sopku Cotacachi. Zaujímavosťou bude návšteva indiánskych komunít žijúcich okolo jazera San Pablo. Návrat do Quita, nocľah.

12. deň COTOPAXI – QUITO

Raňajky. Cesta na juh od Quita do oblasti „Andského stredohoria“ a národného parku Cotopaxi a okolo lagúny Limpiopungo. Tejto ceste sa hovorí „Trieda Sopiek“, poskytuje prekrásne výhľady na najkrajšie ekvádorské sopky. Tento prírodný klenot je magnetom pre milovníkov prírody, rozprestiera sa na území 36.000 ha. Národný park obklopuje najväčší aktívny vulkán s rovnakým názvom Cotopaxi (5.897m.n.m). Behom prehliadky parku budete mať možnosť obdivovať prírodné krásy, pri troche šťastia uvidíte andské čajky, kondorov, vysokú zver alebo divé kone. Odjazd späť do hlavného mesta. Nocľah v Quite.

13. deň QUITO – PRAHA

Raňajky. Návšteva pamätníka rovníka ( Mitad del Mundo) neďaleko Quita. Tu budete mať príležitosť stáť súčasne na severnej a južnej pologule. Ďalej si prehliadnete neďaleké etnografické Etnografické múzeum, kde môžete vidieť pestrosť jednotlivých oblastí Ekvádoru. Transfer na letisko V Quite, odlet z Quita do Prahy.

14. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Prílet do Prahy.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú prepravu Praha – Lima (s prestupom), Lima – Cusco, Juliaca – Lima, Lima – Quito, Quito – Praha (s prestupom) (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 11x nocľah 3* hoteloch v priebehu okruhu 11x raňajky, 2 obedy všetky autobusové transfery behom okruhu služby česky hovoriaceho sprievodcu (pri počte minimálne 10 osôb) služby miestnych sprievodcov po trase asistenciu partnerských CK z Peru a Ekvádoru vstupné do všetkých objektov podľa programu všetky prehliadky podľa programu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 529,- EUR odletovú taxu pri odlete z Peru (30,- USD) odletovú taxu pri odlete z Ekvádoru (41,- USD) letiskové taxy za vnútroštátne lety (30,- USD) fakultatívne výlety a vstupy mimo program cestovné poistenie ECP 3,30 EUR osoba/deň

Poznámka: Lety môžu byť s prestupom v USA, nutný biometrický pas a vstupná autorizácia ESTA.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK